Firmamız, 1994 yılında ACARSAN Makine olarak Mersin’de faaliyete başlamıştır. Kuruluşundan günümüze komplike makine, otomotiv, tekstil ve cam makineleri yedek parça imalatı ve birçok sanayi kolunun ihtiyaç duyduğu imalatları da gerçekleştirmiştir.

ACARSAN 'ın bilgi birikimi ve üstün hizmet anlayışı sonucu, müşteri portföyünü genişletmek ve daha kapsamlı hizmet verebilmek amacı ile 2004 yılında grubumuzun ikinci firması olan ACAR-LAZER Mersinde hizmet vermeye başlamıştır. Ayrıca 2006 yılının Ocak ayında ise ikinci lazer sac kesim tezgâhı ile Adana şubesini de oluşturmuştur.

Bölgenin teknolojik yatırımında yeni bir soluk olan ACAR-LAZER, kapasitesinin büyük bir kısmını fason sac ürünlerin imalatına (kesme, bükme, kaynak, statik boya v.b.)ayırmıştır. Bunun yanı sıra, bölgemiz ve çevre illerin otomotiv sektöründe ihtiyaç duyduğu mamul ve yarı mamul madde imalatlarını da gerçekleştirmektedir.

15 yıllık üretim tecrübemizi ve yüksek üretim teknolojimizi, Türk tarımının gelişmesi ve ilerlemesine katkı sağlamak amacıyla, 2009 yılının aralık ayında ACAR-MAK-SAN isimli yeni bir firma kurmuş bulunmaktayız. Yeni firmamızda DripTime markası altında Damla Sulama Filtreleri ve Flower markası altında Tarım makineleri TS EN ISO 9001:2008 Kalite Standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Bu gün itibariyle Firmamız 7500 m² arazi üzerine 2500 m² kapalı alana kurulu olan fabrikamızda, deneyimli teknik elemanlarımızla teknolojinin en son imkânlarını kullanarak hizmet vermeye devam etmekteyiz.